Chinese Horoscope Kanji

By | September 21, 2016

Learn to read Chinese with ease ShaoLan

Translator adela sota reviewer helena bedalli i rritur n tajvan, si bija e nj kaligrafisti, nj nga kujtimet m t vyera sht mamaja ime q m tregonte bukurin, trajtn dhe formn e karaktereve kineze.Q ather, u magjepsa nga kjo gjuh e jashtzakonshme.Por nj t huaji, i duket po aq e padeprtueshme sa edhe muri i madh i kins.Gjat viteve t fundit, kam pyetur veten n mund ta shemb kt mur, n mnyr q kushdo q dshiron ta kuptoj dhe ta vlersoj bukurin e ksaj gjuhe t sofistikuar, t mund ta bj.

Fillova t mendoj se si nj metod e re, e shpejt e t msuarit t gjuhs kineze mund t jet e dobishme.Qkur isha 5 vje, fillova t msoj si t vizatoj do vij pr do karakter n renditjen e duhur.Msova karaktere t reja prdit pr 15 vjet.Meq kemi vetm pes minuta, sht m mir t kemi nj mnyr m t shpejt e m t thjesht.Specialist kineze t gjuhs kuptojn 20 000 karaktere.Juve ju duhen vetm 1000 pr t kuptuar shkrimet baz.200 prej tyre do ju lejojn t kuptoni.

40 prqind t literaturs baz e mjaftueshme pr t lexuar shenjat rrugore, menut e restoranteve, pr t kuptuar iden kryesore t faqeve t internetit ose gazetat.Sot do t filloj me tet pr t’ju treguar sesi funksionon metoda.Jeni gati hapni gojn sa t mundeni derisa t formohet nj katror.Ju del nj goj.Ky sht nj njeri duke shtitur.Njeri.Nse trajta e zjarrit sht njeri me dy krah n t dyja ant, sikur po brtet mendurisht, ndihm! po digjem! ky simbol vjen nga trajta e zjarrit, por m plqen ta mendoj n kt mnyr.Si ta keni m mir.

Kjo shte nj pem.Pem.Ky sht nj mal.Dielli.Hna.Simboli i ders duket si nj pal dyer salloni ne wild west.Kto tet karaktere i quaj rrnj.Jan blloqet ndrtuese pr t krijuar shum karaktere t tjera.Njeri.Nse dikush ecn mbrapa, kjo sht ndjek si thot dhe shprehja e vjetr, dyshja sht shoqri, treshja sht turm.Nse nj person hap kraht, ai po thot ishte kaq e madhe.Personi brenda gojs, personi sht kapur.Esht i burgosur, si jonah brenda balens.Nj pem sht pem.Dy pem s bashku, kemi minipyll.

Tre pem s bashku na krijojn pyllin.Vendos nj drras posht pems, kemi themelin.Vendos nj goj mbi majn e pems, sht idiot.T qeshura e leht pr t’u mbajtur mend, duke qen se nj pem q flet sht mjaft idioteske.Mbani mend zjarrin dy zjarre s bashku, kam shum vap.Tre zjarre s bashku, shum flak.Vendos zjarrin nn dy pem, sht djegie.Pr ne, dielli sht simboli i mbarsis.Dy diej s bashku, i mbar.Tre s bashku, xixllima.Vendos diellin dhe hnn t ndriojn s bashku, sht shklqim.

Do t thot edhe nesr, pas nj dite e nj nate.Dielli po vjen n horizont.Agim.Nj der.Vendos nj drrase brenda ders, sht shul dere.Vendos nj goj brenda ders, t bsh pyetje.Tak tak.Ka njeri n shtpi ky person po largohet fshehurazi nga dera, po arratiset, po dredhon.N t majt, kemi nj grua.Dy gra s bashku, grindje.T qeshura tri gra s bashku, kujdes, sht tradhti bashkshortore.Pra, kemi par gati 30 karaktere.Duke prdorur kt metod, tet rrnjt e para t lejojn t ndrtosh 32.

Grupi i tet karaktereve t tjera ndrton edhe 32 t tjera.Kshtu q me shum pak mundime, jeni n gjendje t msoni disa qindra karaktere, aq sa di nj tetvjear kinez.Pra, pasi msojm karakteret, fillojm t ndrtojm fraza.Pr shembull, mali dhe zjarri bashk, kemi mal zjarri.Ky sht vullkani.Dim q japonia sht toka e agimit t diellit.Ky sht nj diell, vendosur pran origjins, sepse japonia shtrihet n lindje t kins.Kshtu diell, origjin s bashku, ndrtojm japonin.Nj person pas japonis, far marrim nj japonez.Karakteri n t majt sht dy male.

Origami Chinese Zodiac Kanji Tea Cup Print Your Own Paper

Origami chinese zodiac kanji tea cup print your own paper,How to fold an origami chinese zodiac tea cup using my free printable origami paper origami tea cup designed by traditional origami style. Learn to read chinese with ease shaolan,For foreigners learning to speak chinese is a hard task but learning to read the beautiful often complex characters of the chinese written language may be. Stroke order theres a wrong way to write chinese characters,Theres a strokebystroke way to write every chinese character heres how i got used to hnz and kanji stroke orders and why even then they still threw a few.

Learn zodiac signs in japanese kanjihiraganakatakana rmaji,Vocabulary list english kanji hiragana katakana zodiac sign 1 aries 2taurus. Write chinese 12 animals of chinese zodiac,Learn to write the characters for the 12 animals of the chinese zodiac these are rat ox tiger hare dragon serpent horse sheep.

12 chinese zodiac signs analysis from japan,Taken from mount takao japan we found a marble display of the zodiac signs in the middle of the night and decided to analyze what we know.

Chinese zodiac icon h tiger,How to read write the character h we will also learn a kids song two tigers in this tutorial chinese character pinyin and english information are added to. Stupid chinese tattoos learn chinese now,Ben looks at some crazy mistakes with chinese characters in tattoos westerners got done in china unfortunate mistakes with chinese characters have left.

Why Use Traditional Characters UPDATED Learn Chinese Now

Why use traditional characters updated learn chinese now,Ben and yi examine the advantages of using traditional chinese characters this version corrects a mistake in an earlier version of the tutorial thank you to. 12 stone statues of the zodiac in chinese astrology tokyo japan,Rabbit is the symbol of this year 2011 ad heisei 23 in japanese era based on the zodiac in chinese astrology this zodiac of 12 animal signs are.

Origami chinese zodiac pattern paper print your own paper,Chinese zodiac origami pattern paper how to fold an origami box using my free printable patterned origami paper perfect for the year of the horse. Monki chinese class app for kids learn to write basic chinese characters ipad iphone,Monki chinese class app is available for ipad iphone app review topbestappsforkidsmonkichineseclassappreview12241 app download.

Basic chinese character components people,Animated cartoon to remember 14 chinese characters and character components this is part of my cartoon series to help beginner and intermediate students. Year of the tigertora streetkanji14,Check outmaggiesenseijp street kanji 14 and there are 2 kanji for tiger here is the first one use this one when actually referring to.